Ali ve Nino izle |1080p|

Film ve dizileri farklı alternatiflerden izlemek için üstteki alternatifler kısmından seçim yapabilirsiniz.
Film Bilgileri 1 hafta önce eklendi
Ali ve Nino izle |1080p|

Ali ve Nino izle |1080p|

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (95 votes, average: 4,15 out of 5)
Loading...

Azeri bir Müslüman ile Gürcü bir Hristiyanın ilişkisini beyazperdeye taşıyan Asif Kapadia’nın son filminin başrollerini Adam Bakri ve María Valverde üstleniyor.

Yıl - Ülke: ()

Tür: ,

Kategori: 1080p Film izle, Filmler

IMDB Puanı:

Yorum Ekle
İsim
E-Mail

Filmden Bir Sahne ile İlgili Bilgi Verecekseniz İşaretleyiniz
Yorumlar (47)
 1. AlpTurk

  Yönetmen Asaf Kapadia'nın şimdiye kadar çektiği en büyük bütçeli film. Daha önce Amy, Ronaldo gibi biyografik belgeseller çekıen Kapadia, bu uzun metraj filmde de malesef belgesel yönetmeni kimliğinden sıyrılamamış. Hikaye gerçekten heba edilmiş, Romeo ve Juliet le kıyaslanan bir aşk hikayesi ancak bu kadar ruhsuz ve duygusuz anlatılabilirdi. gereksiz planlar, anlamsız zaman sıçramaları, amatör kamera hareketleri , kötü oyuncu yönetimi vs... bütün bunlara ilaveten en acısı Kitaba ve yazarına saygısızlık yapılmış. Muhtemelen siyasi nedenlerle Azarbaycan demokratik Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mehmet Emin Resulzade'den hiç bahsedilmemesi. Ayrrıca 1918'de Bakü'yü dağılan Çar askerleri ve bolşeviklerin işgalinden kurtarıp Azarbaycanlılara teslim eden Osmanlı Kafkas İslam orduları Komutanı Enver Paşa'nın kardeşi Nuri paşaya ve bu olaya hiç değinilmemesi Tarihe ve aziz şehitlere bir saygısızlık ve edepsizlik olarak yorumlanabilir. Velhasıl Bir aşk hikayesi yok, tarihsel gerçeklikle alakasız ve eserin kendisine haksızlıkla olmamış bir film olmuş Ali ve Nino. Ama biliriz ki diktatörler ısmarlama tarih yazıp filmler yapsalar da Tarihin çöplüğünde yerlerini almaktan ve utançla hatırlanmaktan kendilerini koruyamayacaklardır.

 2. Eli

  Bu film ucun gunlerle seher merkezine gede bilmedim.Filmin kitabi filmden bin kat guzel.Filmde konular kisitli gosterilmis,ask mevzusuna yer verilmis.Ama bu eseri ana konusu il demokratik Azerbaycan cumhuriyyetinin yaranmasi ,onun ugrunda verilen savaslar ve devletin 2 yil sonra dusmesi.Filmde esas kuruculardan olan Mehemmed Emin Resulzadenin adi bile gecmemisdir.Bu film ceken Alyev ailesinin Resulzadeye olan acik-askar dusmanciligini gosteriyor...Filmi izlemekden daha cok kitabini okuyun derim.Azerbaycan cumhuriyyetinden bahs eden cok nadir romanlardandir
  .

 3. sea_lover

  teröristlerin saldırma sahneleri çok acemice. davar sürüsü gibi toplu halde hücum edip keklik gibi vuruluyorlar. ayrıca yüksek yamaçta olmalarına rağmen orda da siper almadan ayı gibi ayağa kalkıp ateş açtıkları için ordan bile keklik gibi avlanıyorlar. o sahneler çok saçma olmuş. onun dışında film idare eder biraz heyecanı aksiyonu var. 5-6 arası puan veririm boş vakitte gideri var.

HDFİLMCEHENNEMİ.COM