Kabile izle

Film ve dizileri farklı alternatiflerden izlemek için üstteki alternatifler kısmından seçim yapabilirsiniz.
Film Bilgileri 3 sene önce eklendi
Kabile izle

Kabile izle

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (28 votes, average: 3,04 out of 5)
Loading...

Yeniyetmeler üzerine son derece sıra dışı ve vurucu bir ilk film.

Konuşma yok. Anlatıcı yok. Altyazı yok. Müzik yok. Tamamı işitme engelli insanlardan oluşan bir oyuncu kadrosu… Sağır ve dilsiz öğrencilere eğitim veren bir yatılı okula yeni bir çocuk gelir. Etüt dersleri yerine hırsızlık, gasp ve fuhuşun hüküm sürdüğü hiyerarşik bir düzenin içinde kendine yer edinmeye çabalarken, pazarladığı kızlardan birine gönlünü kaptırmasıyla beraber kuralları çiğneyerek düzeni altüst eder. Filmin ilk birkaç dakikasından sonra konuşma ve altyazının eksikliğini unutup ergenliğin sınırları zorlayan fevriliğine ve acımasızlığına teslim olacaksınız. Duyabiliyor olmanızın önem kazandığı tek sahnede ise sağır olmayı yeğleyeceksiniz. Kelimelerin yokluğunda bir yandan da beden performansına şapka çıkaran bu film, sizi bir Rammstein konserinden çıkmışçasına hırpalayacak. İddia ediyoruz, sessizlik hiç bu kadar hunhar ve merhametsiz olmamıştı.

Yıl - Ülke: (), ,

Tür: ,

Kategori: Filmler

IMDB Puanı:

Yorum Ekle
İsim
E-Mail

Filmden Bir Sahne ile İlgili Bilgi Verecekseniz İşaretleyiniz
Yorumlar (25)
 1. Samet

  Başarılı,
  Yorummların birçoğuna katılıyorum.
  Sabır isteyen bir film fakat anlatılmak istenen ortada .
  Güzel, değişik bir o kadar'da öğretici aslında ..

  Emeğe saygı teşekkürler.

 2. Zeynep

  İlk defa bi filme yorum yazıyorum işitme engellilere bi lafım yok herkezin başına tabiki gelebilir ama altyazısız bi film bana göre değil heralde ondan sevmedim. İlk defa sessiz bi film izledim hiç değilse alt yazısı olmalıydı anlıyamıyorsunuz ne anlatılıyor. İşitme engellilere özel bi film bence ve okadar yuksek puan almasının sebebi işitme engellilerin oynadığı bi film olduğundandır.

 3. cas4per

  Filmin cinsel ögeler üzerine kurulu olması bence işitme engelli insanlara hakarettir. Ses, altyazı vs. yok bunların olmadığı filmde ancak bu şekilde izlenir ancak düşüncesine kapılmışlar yapımcılar. İnsanlığın onurunu kırıcı bir yapım olarak görüyorum. Teşekkürler

HDFİLMCEHENNEMİ.COM