Sessizliğin Bakışı izle |1080p|

Film ve dizileri farklı alternatiflerden izlemek için üstteki alternatifler kısmından seçim yapabilirsiniz.
Film Bilgileri 2 sene önce eklendi
Sessizliğin Bakışı izle |1080p|

Sessizliğin Bakışı izle |1080p|

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (16 votes, average: 3,25 out of 5)
Loading...

!f 2013’te gösterilen Öldürme Eylemi’nde 1960’larda Endonezya’da yüzbinlerce insanı öldüren katillerle bizi çok yakından tanıştıran Joshua Oppenheimer, Sessizliğin Bakışı’nda ise bizi o günlerde abisini kaybetmiş Adi ile tanıştırıyor. Ağabeyinin ölümünün detaylarını Öldürme Eylemi’nin çekimleri sırasında öğrenen Adi, bugün hâlâ iktidarda olan katillerle yüzleşmeye karar veriyor. Kuşkusuz çok cesur bir karar bu. Bazı sorular nasıl sorulur ki? Ama bir o kadar da sessiz bir onur var Adi’nin yüzleşmelerinde. Amacı suçlamak değil, anlamak. Adi, söze gelmeyecek kadar korkunç bir travmaya bir kapanış cümlesi arayan, kolektif bir kabusun özrünün ve dolayısıyla şifasının peşine düşmüş bir savaşçı.

Yıl - Ülke: (), , ,

Tür:

Kategori: 1080p Film izle, Filmler

IMDB Puanı:

Yorum Ekle
İsim
E-Mail

Filmden Bir Sahne ile İlgili Bilgi Verecekseniz İşaretleyiniz
Yorumlar (19)
 1. Ahmed Çelik

  Ezgi adlı kullanıcıya din işleriyle devlet işlerinin ayrılmasının bilimin gelişmesiyle ne alakası var. Müslüman toplumu 7. dan 17. yüzyıla kadar (gerçek islamı tam manasıyla yaşadığı zamanlarda) bilime müthiş hizmet etmiş, bugünkü bilimin geldiği noktaya ulaşılması için yapı taşlarını oluşturmuşlardır. El Harezmi, Ibnı Heysem, Cabir bin Hayyan, Ali kuşçu, El-Burini, Ibni -Sina bunlardan sadece birkaçıdır. Bu ve diğer değerli zatların kitapları yüzyıllarca avrupa üniversitelerinde ders kitabı olarak okutulmuştur.
  Fakat ne yazıkki ben bunları kendi kaynaklarımızdan değilde yabancı kaynaklardan öğrendim.Ne söylenirse inanan sizlersiniz. Ne zamanki İslam toplumu dini terk etmiş ve gece gündüz çalışmayı bırakmıştır işte o zaman çok çaba sarfeden ve bozulmuş dini bilime engel olan Avrupalı dinini terk ettiğinde bizi geçmiştir. Sorun buradadır.

 2. PES ARTIK

  BÖL PARÇALA YÖNET SİSTEM HERYERDE TIKIR TIKIR İŞLİYO.. APPLE LAPTOP GÜZELMİŞ.ELMA HERYERDE YARISI ÇÜRÜK OLSADA..

 3. Stu

  Endonezya da Dünyanın en büyük altın madenleri vardır.Bu madenlere sahip olmak için malum yahudi zenginleri Amerikayı kullanarak çeşitli dini mezhepleri ayaklandırıp birbirine karşi düşürerek bir kıyım gerçekleştirmişlerdir.Öyleki burada ölen müslümanların sayısı 2.Dünya savaşında ölen yahudilerden fazladır.Dışarıya ise bir kapitalizm ve marksizm çatışması olarakta yansır bu.Tıokı gezi maskesi gibi.Yukarıda anlattığım olayı kendine Müslümanım diyen çoğu kişi bilmez.Ama sözde yahudi soykırımını iyi bilir.Neden Çünkü bize sunulan şeyleri okuyoruz.Araştırmıyoruz.Tıpkı Kut'ül Ammare gibi.

  1. onat

   biz elbette biliyoruz Kûtu'l Amâre Zaferini, bak yazılışı da böyle, sen yeni öğreniyorsun, okumadığın için de, duyduğun gibi yazıyorsun. sizi gidi cahiller sizi! bir de aklınca tarihsel yorum yapıyor, ulan acaba endonezya'nın haritadaki yerini biliyor musun! orada kaç komünist katledildi biliyor musun?

  2. ezgi

   Hiç sordun mu kendine neden bütün iç savaşlar katliamlar ortadoğuda var?Çünkü müslümanları kandırmak kolay çünkü çoğu cahil.Neden hristiyanların olduğu yerde savaşlar yok çünkü adamlar akıllı mantıklı.Dünya işleriyle dini birbirinden ayırıyorlar.O yüzden bilim sanat felsefede üstünler.Hintli aç müslümanlarla yapılan kasaba çatışmasıdır,kutül ammare.Kutül amare savaşı komutanı halil paşa o kadar içkiye düşkündür ki,mezarına rakı dökülmesini vasiyet eder.Kutül amare kutlamalarınıda o çok sevdiğiniz menderes kaldırmıştır.Gezi baskıya karşı bir direniştir.Gezi eylemlerinde Dolar 10 Kuruş artınca ülkeyi ayağa kaldıranlar,3 TL'ye dayanan Dolar'a neden sesini çıkarmıyor?Ülkemizin yarısından fazlası ne söylenirse ona inanan koyunlardan ibaret..Cahilliğinize acıyorum.Biraz olaylara tarafsız bakmayı deneyin.

HDFİLMCEHENNEMİ.COM