The Post izle |DVDSCR|

Film ve dizileri farklı alternatiflerden izlemek için üstteki alternatifler kısmından seçim yapabilirsiniz.
Uyarı: SES ve GÖRÜNTÜ DVDSCR
Uyarı: SES ve GÖRÜNTÜ DVDSCR
Film Bilgileri 2 hafta önce eklendi
The Post izle |DVDSCR|

The Post izle |DVDSCR|

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (22 votes, average: 4,23 out of 5)
Loading...

Washington Post çalışanları editör Ben Bradlee (Hanks) ve yayıncı Katharine Graham (Streep) ordu analisti Daniel Ellsberg tarafından yazılan ve sızdırılan Pentagon belgelerini yayınlama kararı alırlar. Belgelerin, Johnson yönetiminin Vietnam Savaşı’nda ABD askerlerinin rolü hakkında kamuoyuna ve kongreye yalan söylediğini, Nixon yönetiminin gizlice savaşı tırmandırdığını ortaya koymaları büyük skandal yaratır. Nixon yönetimi The Post’un bunları yayınlamasını durdurmaya çalışır ve ABD Savunma Bakanı Yardımcısı William Rehnquist davayı Yüksek Mahkemeye sunar. Belgelerin yayınlanabilmesi ve özgür basın kavramının korunabilmesi için gazete ile ordu arasında büyük bir hukuk mücadelesi verilecektir…
Lincoln, Schindler’in Listesi, Yapay Zeka, Terminal ve Er Ryan’ı Kurtarmak gibi sinemanın en önemli klasiklerinden kimilerini seyircilere kazandıran Steven Spielberg’ün yönetmen koltuğuna oturduğu The Post’un başrollerini ünlü yönetmenle Terminal ve Casuslar Köprüsü’nde birlikte çalışmış olan iki Oscar ödüllü Tom Hanks ve üç Oscar ödülünün yanı sıra 20 adaylığı bulunan usta oyuncu Meryl Streep üstleniyor.

Yıl - Ülke: ()

Tür: , ,

Kategori: Filmler, Tavsiye Filmler

IMDB Puanı:

Yorum Ekle
İsim
E-Mail

Filmden Bir Sahne ile İlgili Bilgi Verecekseniz İşaretleyiniz
Yorumlar (17)
 1. Seza Semur

  Bu kadar güçlü bir hikayeye yakışmayan zayıf bir yapım olmuş. Her şeye rağmen iki dev oyuncunun ve gazeteciliğin ilkelerine yapılan harika vurguların hatırına izlenmeli. Spielberg'in eski görkemli filmlerinden biraz uzak olması üzücü.

 2. Güray

  "ÖZGÜR BASININ GÖREVİ YÖNETİLENLERE HİZMET ETMEKTİR, YÖNETENLERE DEĞİL". Eğer bir ülkede özgür basın varsa ve özgür de bir yargı varsa, halkın zararına olan hiç bir şey gizli kalamaz.
  Yok "Washington Post Rotschlds'larınémış, yok onlara zaten hep hükümeti desteklerlermiş......Ya arkadaşlar ne önemi var bunların. Filmde anlatılan olaydan kendimize bir ders çıkarıp 'keşke bizde de böyle olsa' dememiz gerekmiyor mu? Yoksa bize ne kardeşim, devlet ne yaparsa iyi yapar ben kendi çıkarıma bakarım diyenlerden misiniz? O zaman zaten siz bu tip filmleri izlemeyin. Etliye sütlüye karışmayan apolitik komedi filmleri ile mutlu olun. Sakın düşünmeyin.

  20
 3. dr

  bu filmi seyretmeden önce soner yalçın ın hangi gazetecilik adlı yazısını mutlaka okuyun filmle ilgili eleştirileri kayda değer

 4. Mert

  Özgür basın filmi değil. Rotschild ailesinin yayın organı Washinton Post'u aklama filmi, Oscar alırsa şaşırmam. Ağır propaganda filmi.

  18
HDFİLMCEHENNEMİ.COM