The Stanford Prison Experiment izle |1080p|

Film ve dizileri farklı alternatiflerden izlemek için üstteki alternatifler kısmından seçim yapabilirsiniz.
Film Bilgileri 2 sene önce eklendi
The Stanford Prison Experiment izle |1080p|

The Stanford Prison Experiment izle |1080p|

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (18 votes, average: 3,56 out of 5)
Loading...

Bundan 44 yıl önce, 14-20 Ağustos 1971 tarihlerinde Stanford Üniversitesi’ndeki psikoloji bilim dalı öğretim görevlisi Philip Zimbardo, bir deney yapmaya karar verir. 24 erkek öğrenciden oluşan bir grubu, mahkumlar ve gardiyanlar olacak şekilde ikiye ayırıp onları üniversite binasının bodrum katında oluşturdukları bir hapishane simülasyonunda bir haftaya yakın süre “rollerinin” içine bırakır. Deneyin sonuçları dünyayı şok ettiği gibi, Abu Ghraib Hapishanesi’nde yaşanan insanlık dışı işkencelerin de ortaya çıkması ve daha sonra değerlendirilip incelenmesinde büyük rol oynar.

Yıl - Ülke: ()

Tür: ,

Kategori: 1080p Film izle, Filmler

IMDB Puanı:

Yorum Ekle
İsim
E-Mail

Filmden Bir Sahne ile İlgili Bilgi Verecekseniz İşaretleyiniz
Yorumlar (15)
 1. psychologist

  Bu film de benzeri olan diğer filmlerle aynı konuyu işliyor çünkü bu gerçek psikolojik bir deneyi anlatıyor. Diğerleri nasıldı bilmiyorum ama deneyin aslını birebir anlatan bu filmdir ve ben oldukça beğendim, filmde ne anlatılmak istendiğini anlamayanlar için the stanford prison experiment ve philip zimbardo'yu araştırmanızı öneririm göreceksiniz ki bu filmde anlatılan emre itaat olayına hepimiz büyük küçük bir takım olaylarda tanık oluyoruz.

 2. naja

  izlemedim daha sadece konuyu okudum ama film 2001 yapımı das experiment (deney) filminin aynısı :) sadece bunlar öğrenciymiş onlar mahkumdu :) o film çok güzeldi bide buna bakalım nasılmış.

  https://www.imdb.com/title/tt0250258/

 3. irfan

  bi sinema seven olarak söylüyorum zaman kaybı ilgi çeken bişeyler yok filmde puanı hak etmemiş bence emeginiz için teşekkür ederim yaşasın adolf hitler

  -13
 4. ZÜMRÜDÜANKA

  Acayip bir film. Hikayenin gerçek oluşu da ayrıca insanı etkileyen, hatta filmi inanılmaz derecede çekici kılan baş unsur. İnsanın otorite karşısında bu denli eğilebilmesi ve otorite sahibi olan sıradan insanların bu denli zalimleşebilmesi çok ürkütücü bir gerçek. Mutlaka izleyin, sonra da "das experiment" filmini izleyin. Şok edici bir deneyim oldu bu film benim için. Mutlaka izlenmeli.

 5. denizselam

  2 saatim boşa gitti.Sonunda bir şey olacak sandım fos çıktı.Hem insan para karşılığı kendini niye o kadar ezdirsin ki.Senin günlük 15 dolarına da deneyine de hapishanene de deyip çeker gider kim olsa.

  -7
 6. REPEL

  filimin konusu ilginç ve sıradışı. gardiyan ve suçlu rolllerindeki masum öğrencilerin para karşılığı deneye tabii tuttuğu psikolojik bir filim. Çok fazla para harcamadan çekilmiş ucuz maaliyetli bir yapım olmuş. Filmin puanını biraz fazla buldum ama zaten bu tarz filimler herzaman tutmuşdur. Sıkılmadan seyrediyorsunuz ama beklediğim bir son olmadı ben daha değişik bir final bekliyordum fakat gerçek bir olaydan esinlendiğini düşündüğüm için deney sahibinin vicdanı bu finali uygun görmüş 10 üzerinden 6 veriyorum.

 7. Yavuz Fidan

  İnsanların hal ve hareketlerinin ortama ve yetkiye göre nasıl değişebileceğini gösteren süper bi deney olmuş...
  İbretle izledim,biraz abartlmş desemde gerçek bir deneyden alıntı yapldğı için pek brsey soylıyemıycem..
  izleyın ve ders alın ...

HDFİLMCEHENNEMİ.COM